3 سوال متداول در مورد تسمه تردميل

1. چگونه تسمه تردميل را تنظيم كنيم؟

يك قسمت از نگهداري تردميل مربوط به تنظيم تسمه دستگاه مي شود. وقتي تسمه شل مي شود يا از جا در مي آيد، مي تواند بر تمرين شما اثر بدي بگذارد. اگر اين قسمت مهم تردميل داراي سفتي و تنش كافي نباشد، باعث مي شود در هنگام دويدن تعادل خود را از دست بدهيد. براي ميزان كردن آن، يك عدد آچار آلن مور نياز است. بيشتر فروشندگان تردميل يك آچار آلن را در پكيج دستگاه به مشتري ارائه مي دهند.

قدم اول: ابتدا بررسي كنيد كه آيا تسمه تردميل نيازمند تنظيم هست يا نه؟. در پايين ترين سرعت، دستگاه را به حركت درآوريد تا ببينيد كه آيا تسه بر روي دستگاه مي لغزد يا نه. تسمه تردميل بايد آنقدر سفت شود تا راه رفتن بر روي آن بدون لغزش صورت گيرد. شل بودن را مي توانيد از شل بودن شيار ها و برآمدگي هاي موجود بر تسمه تشخيص دهيد. به زير تسمه تردميل نيز نگاه كنيد تا درز آن را مورد بررسي قرار دهيم؛ اگر تسمه به خوبي در مركز عرشه قرار گرفته باشد، اين شكاف بايد سرتاسر پهناي آن مشاهده شود.

قدم دوم: تردميل را خاموش كنيد و دوشاخه را از برق بكشيد.

قدم سوم: پيچ تنظيم تسمه را در زمينه تردميل پيدا كنيد. اين پيچ معمولا در پشت عرشه تردميل قرار گرفته است. براي پيدا كردن موقعيت پيچ تردميل خانگي خود به دفترچه راهنماي فروشنده مراجعه كنيد.

قدم چهارم: آچار آلن را براي انجام تنظيمات مورد نياز استفاده كنيد. بسته به تنظيمات اوليه دستگاه، تسمه را به چپ يا راست حركت دهيد تا در جاي مناسبي قرار گيرد.

قدم پنجم: آچار آلن را به پيچ تنظيم وارد كنيد. در جهت گردش عقربه هاي ساعت، به اندازه يك چهارم، آن را بچرخانيد تا سفتي تسمه متعادل گردد.

قدم ششم: سفتي تسمه را دوباره بررسي كنيد. دستگاه را به برق بزنيد و سفتي آن را بسنجيد. باز هم مي گوييم تسمه تردميل بايد آنقدر سفت باشد كه راه رفتن بر روي آن بدون لغزش تسمه صورت گيرد. اگر اينطور شد، دوباره قدم پنجم را تكرار كنيد.

نكته: بعضي از دستورات در مورد تردميل هاي مختلف متفاوت است. اگر موارد بالا در مورد مدل دستگاه شما صادق نيست، به دفترچه راهنماي محصول مراجعه كنيد.

2. چگونه تسمه تردميل را تميز كنيم؟

تردميل مي تواند به عنوان يك سرمايه كذاري ارزشمند در ورزش فيتنس تلقي شود، بنابراين بايد به خوبي نگهداري شود تا سال ها مورد استفاده قرار گيرد. مهم است كه تردميل خود را بر روي يك حصير يا پادري قرار دهيد و برنامه نگهداري اجزاي مكانيكي و الكتريكي آن را دنبال كنيد. صاحبان تردميل معمولا فراموش مي كنند كه تسمه دستگاه را تميز كنند. اين عملكرد اشتباه مي تواند به كاهش عمر دستگاه شما منجر شود. حداقل يكبار در هفته تسمه را تميز كنيد تا سود بيشتري را از سرمايه گذاري خود ببريد.

قدم اول: دستگاه را از منبع برق يا پريز جدا كنيد.

قدم دوم: هر نوع گرد وغبار انباشته شده را از روي تسمه پاك كنيد؛ بهتر است از يك گردگير anti-static استفاده كنيد. بياد داشته باشيد كه هر محل قابل دسترس را بر روي تسمه تردميل گردگيري كنيد تا از انباشته شدن بيشتر خاك جلوگيري شود.

قدم سوم: شروع به تميز كردن كنيد؛ يك پارچه يا لباس مرطوب را بر داريد و مواظب باشيد قطره اي آّب بر روي تسمه نريزد و ته نشين نشود. تسمه را بادست بچرخانيد تا به تمامي سطح آن دست پيدا كنيد.

قدم چهارم: با يك دستمال كاغذي تسمه تردميل را خشك كنيد، دوباره آن را با دست بچرخانيد و تمامي قسمت ها را خشك كنيد.
چيز هايي كه نياز داريد: گردگير anti-static (سطحش ليز است مانند ساتن) – پارچه مرطوب ( كتاني  و پرز دار نباشد) – دستمال كاغذي.

3.چگونه تسمه تردميل را روغن كاري كنيم؟

روغن كاري تسمه تردميل هر يك ماه يكبار مي تواند از ساير اجزاي حياتي تردميل  نيز محافظت كند – مانند عرشه، موتور و كنترل كننده موتور. اين كار به حركت كم صداتر تردميل شما كمك مي كند و اصطكاك را بين عرشه و تسمه كاهش مي دهد. روغن كاري تردميل شما چند دقيقه اي بيشتر طول نمي كشد و بسيار كم هزينه و باصرفه است.

قدم اول: تردميل خود را خاموش كنيد و آنرا از پريز ديوار جدا كنيد. از يك پيچ گوشتي براي شل كردن پيچ هاي كناره دستگاه استفاده كنيد.

قدم دوم: به آرامي دو طرف تسمه را بلند كنيد تا بتوانيد عرشه تردميل را در زير آن مشاهده كنيد، طوري كه بتوانيد از يك سمت، طرف ديگر را زير چشمي نگاه كنيد.

قدم سوم: روغن را سرتاسر عرشه تردميل اسپري كنيد، و مواظب باشيد قطره اي از آن را بر روي زمين نريزيد. با يك كهنه يا اسفنج روغن اضافي را پاك كنيد. براي بهتر شدن نتيجه، و تميز كردن روغن اضافي به كهنه خود كمي الكل اضافه كنيد. اين كار باعث مي شود تا روغن اضافي بهتر جمع آوري شود.

قدم چهارم: تسمه تردميل را پايين بياوريد و پيچ هاي تردميل را دوباره سفت كنيد.

قدم پنجم: تردميل را دوباره به برق بزنيد و آن را روشن كنيد. با سرعت 1 مايل برساعت به مدت 5 دقيقه بر روي تردميل راه برويد. اين كار اين اطمينان را حاصل مي كند كه روغن در تمامي بخش هاي عرشه تردميل پخش شده است و به وسط آن هم رسيده است.
چيزهايي كه مورد نياز است: اسپري سيليكون، روغن يا ژل – پيچ گوشتي – كهنه يا اسفنج – الكل (اختياري).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *